bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać stronę serwisu BIP  wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony informacyjne BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia następujące strony systemowe :

* Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi
* Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
* Statystyki - graficzna przedstawienie 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
* Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
* Inne informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP

3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

4. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

5. Moduł przetargowy
Moduł przetargowy jest podzielony na cztery części:

* Przetargi podlegające Ustawie o Zamówieniach Publicznych
* Przetargi niepodlegające tej Ustawie
* Przetargi zakończone (rozstrzygnięte i nie)
* Przetargi usunięte (rejestr przetargów usuniętych)

Przetargi w każdej grupie wyświetlane są kolejno jeden pod drugim w pakietach po 15 (stronicowanie). Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkrentego przetargu.

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE są archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Agnieszka Domańska
Publikacja dnia: 02.04.2015
Podpisał: Agnieszka Domańska
Dokument z dnia: 27.03.2015
Dokument oglądany razy: 2 245